יום רביעי, 2 ביוני 2010

Google TV כשהאינטרנט פגש את הטלוויזיה אצלכם בסלון/סקירת מגמות ותחזיות בשוק הטלוויזיה

וידאו באינטרנט הוא כבר מזמן לא רק וידאו באינטרנט. גוגל כבר הכריזה על כך באופן רשמי. איך בדיוק מגדירים את זה? גוגל בטלוויזיה? או טלוויזיה עם גוגל? כדי להבין את המהלך הזה, חשוב לצפות בסרטון הוידאו שבו אריק שמידט מנכ"ל גוגל מזמין את השותפים האסטרטגיים של גוגל לפאנל משותף. Adobe-Intel-Sony-BestBuy-Logitec , אלו רק חלק מן השמות שחברו יחד כדי להכניס את גוגל אל הסלון שלנו. אל חוויית הצפייה הביתית. גוגל לא יצאה להרפתקה לבד, כל אחד מן השותפים האסטרטגיים הביא למהלך את הכלים הייחודיים שפותחו על ידו. בהליך סינרגטי יוצא דופן בהיקפו, גוגל מקווה להשתלט על הרגלי הצפייה שלנו ולהציע לנו, כך על פי הגדרתה, הרבה יותר מטלוויזיה.

זהו קרב ענקים על עתיד הצפייה בטלוויזיה. על האופן שבו אנו צורכים תוכן וידאו באינטרנט. ההשקה מתוכננת איך לא, בחג המולד. השותף האסטרטגי BESTBUY אמור למכור את הממיר של גוגל שמתחבר די בפשטות באמצעות כבל HDMI לרשת הכבלים או הלוויין ולאפשר לכם לצרוך תוכן אינטרנטי בטלוויזיה ולחילופין תוכן טלוויזיה באמצעות הממיר של גוגל. האם גוגל יודעת משהו שאנחנו לא יודעים? כנראה שכן, כחברה הנסחרת בנסד"ק, גוגל חייבת להגיע למסה הקריטית הגדולה ביותר של צופים והמסה הקריטית הגדולה ביותר של הצופים נמצאת בטלוויזיה. נקודה. 5 מיליארד ציוצים בטוויטר, לא יניבו לגוגל רווח, גם לא 400 מיליון משתמשי פייסבוק. גוגל לא יכולה לאבד זמן יקר בתוך הרשת כדי למקסם רווחים. היא חייבת לחבור אל המסה הקריטית הגדולה ביותר במהירות. 5 שעות צפייה ביום מקדיש כל צופה אמריקאי למסך הטלוויזיה. תעשיית הטלוויזיה בארה"ב מגלגלת 70 מיליארד דולר הכנסות מפרסום. כנראה שלגוגל נמאס לספור הכנסות במטבעות ובשטרות קטנים בשטחי הפרסום באינטרנט. גוגל רוצה את הכסף הגדול. 4 מיליארד צופי טלוויזיה בעולם מהווים סיבה מספיק טובה ליצור את המהלך שעשוי לשנות את הרגלי הצפייה שלנו.

האינטרנט אמר את דברו, עכשיו תור הטלוויזיה להשתנות. אין שוק יותר גדול משוק הטלוויזיה. גוגל שואפת למקסם את חוויית הצפייה וליצור את הטוב שבכל העולמות. גם טלוויזיה וגם אינטרנט. הצופים ישקיעו פחות זמן בחיפוש תוכן ויותר זמן בצפייה בתוכן. הצופים יוכלו לשלוט בתכנים, ליהנות מאופציה של תוכן עשיר יותר. ליצור פרסונליזציה של צפייה. בקיצור, הרבה יותר מטלוויזיה. לגוגל תהיה הזדמנות ליצור מאגרי מידע חכמים, גוגל אנליטיקס בטלוויזיה. לחדירה של גוגל אל הטלוויזיה, תהיה השפעה מרחיקת לכת גם על האופן שבו מיוצר תוכן. המהלך המהפכני של גוגל ישפיע על הפקות הוידאו, על הסגנון, על איכות התוכן ובעיקר על הבידול של התוכן בהשוואה לאלטרנטיבות נוספות. האם כוכב נולד יצליח לשרוד את כל האופציות ברשת? מה זה אומר על שיטות הפרסום הקיימות? מה זה אומר על מדד הרייטינג? האם נוכל לראות תכניות אהובות בתוצאות החיפוש של גוגל מדורגות באופן שונה? לקראת חג המולד הקרוב, נדע יותר, איזה צופים אנחנו רוצים להיות. בטטות כורסה עייפות או צופים מן הזן החדש שרוצים פלטפורמה פתוחה שתאפשר לנו לראות הכול. משחק ב-NBA, עידכון סטטוס בפייסבוק, הקלטה של אבודים, ציוצים בטוויטר או סדרה ויראלית ביוטיוב. הכול פתוח.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה