יום שני, 4 באוקטובר 2010

וידאו באינטרנט זה לא סטוץ. וידאו באינטרנט זה רומן לוהט עם הלקוח לטווח ארוך מאוד. הזדמנות מצוינת להרוויח יותר עסקאות באינטרנט.

וידאו באינטרנט זה לא סטוץ. וידאו באינטרנט זה רומן לוהט עם הלקוח. הוא כולל הרבה יותר מסרטון וידאו אחד. הוא מכיל הרבה יותר ממפגש אקראי. וידאו באינטרנט הוא כרטיס הביקור הטוב ביותר שתשאיר ללקוחות שלך. וידאו באינטרנט הוא היחס האישי שאתה מעניק ללקוחות והכי חשוב הקליק שאתה מצליח ליצור באינטרנט. במדד ההתרשמות הראשונית, יש סיכוי שהכניסה לאתר החברה או הטלפון המיוחל יגיעו בעקבות הסרטון. היחסים החברתיים שתצליחו לרקום באמצעות סדרת סרטונים שווים למערכת יחסים אמיתית עם הלקוח. בטווח הארוך זה משתלם מאוד.וידאו באינטרנט, זה לא זבנג וגמרנו. בנק HSBC עושה את זה עם לקוחות כבר הרבה זמן. המודל שלו, סדרת סרטונים שמציעים ללקוח טיפים ותובנות לניהול העסק. הסרטונים פשוטים מאוד, ישירים בגובה העיניים, לא צריך יום לימודים ארוך כדי להבין אותם והכי חשוב להזדהות איתם. גוגל מנהלת כבר שנים יחסים קרובים עם קהילת המקדמים באינטרנט. למעשה, אם תכנסו לערוץ הוידאו של גוגל באתר יוטיוב תקבלו מידע מעשיר על תחום הקידום באינטרנט באמצעות סרטוני הדרכה בוידאו. הסטרט-אפ הישראלי וולטריקס רשם עלייה של 800% במספר הכניסות לאתר הבית שלו בעזרת קמפיין וידאו שפנה לקהילת הגולשים בארה"ב. אלו הן רק דוגמאות לשימוש חכם באחד מן הכלים המתקדמים ביותר באינטרנט.רבים מהעסקים והחברות בישראל כבר עושים שימוש בסרטוני וידאו באינטרנט, חלקם מגיעים עם ציפיות גבוהות ביחס לתוצאות. אין בעל חברה שלא רוצה מאות אלפי צפיות, אבל בהשקעה נמוכה מאוד. הטעות נעוצה בהקצאת תקציב. סרטון וידאו בודד לא יניב מדד צפיות גבוה, אלא אם כן מדובר בסרטון עם תקציב הפקה נדיב מאוד, לרבות סעיף קניית מדיה והפצת וידאו באינטרנט. אין ארוחות חינם. כדי לכונן מערכת יחסים עם הלקוח, חייבים להשקיע בתוכן ולפתח סדרת סרטונים. להרים להנחתה וליצור ערך מוסף עבור הלקוח. גם בידור הוא ערך, אבל בהכרח ערך מתאים לכל מוצר ולכל לקוח.

תגובה 1:

  1. הכול נכון, ומשום מה דווקא בארץ עדיין לא מבינים את הפוטנציאל שיש לוידאו בתחום העסקי לדעתי (למרות הקישור שהבאת): רוב קטעי הוידאו המיועדים לעסקים נראים עדיין כמו פרסומות לטלווזיה או שהם דווקא בפורמט הנכון של כתבה תדמיתית יותר, אבל קצרים מאוד.אפילו דפי זהב, אולי אחד האינדקסים הכי מובילים בארץ ניסו בזמנו לעשות פיילוט של סרטונים בני דקה וזה לא ממש הצליח להם.

    השבמחק